شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱
آیت‌الله حسینی بوشهری:
ساکنان ساختمان های شیشه ای امارات مراقب رفتارهای خود باشند
امام جمعه قم گفت: اماراتی ها در ساختمان های شیشه ای زندگی می کنند و باید دقت کنند، اگر نیروهای انقلاب تهدیدی را احساس کنند به موقع پاسخ خواهند گفت، آن موقع پشیمانی برای کشورهای عربی سودی نخواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری،   آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری ظهر امروز در برنامه آدینه ظهر جمعه، عنوان کرد: یکی از چیزهایی که لازم است نسبت به آن شناخت پیدا کنیم، آسیب ها و آفت هایی است که ممکن است ما را از مسیر دینداری خارج کند.

وی افزود: نخستین مصداق از مصادیق آسیب های دینداری، دینداری فصلی و مقطعی است، یعنی با مسجد با مسجدیان هستند و در ساحل و دریا مانند مردم حاضر در جمع عمل می کنند، برای این افراد مهم نیست که دستورات دین چیست.

امام جمعه قم گفت: یک انسان مومن باید به یک مجموعه پایبند و معتقد باشد، اما متاسفانه عده ای در یک فضای دینی رنگ و حال و هوای مومنین را می گیرند، اما در جای دیگر رفتار دیگر را دارند.

آیت الله حسینی بوشهری بیان کرد: قرآن کریم می فرماید خداشناسی عده ای در حرف است، به محض اینکه تزلزلی در زندگی آن ها پیش می آید، 180 درجه از مسیر دینداری خارج می شوند که قرآن کریم درباره این افراد «خسر الدنیا و الاخره» را به کار می برد.

وی ادامه داد: عزاداران، منبری ها و مداحان در این ایام عزاداری که شرایط دشوار بود، توانستند با بهترین حالت مراسم ها را برگزار کنند و شور و احساس را در هم آمیختند.

دبیر شورای عالی حوزه های علمیه خاطرنشان کرد: تعداد زیادی از عزیزان ما در روز 17 شهریور توسط دستگاه جبار طاغوت به شهادت رسیدند، البته اگر این خون ها نبود انقلاب ما اینگونه به ثمر نمی رسید.

آیت الله حسینی بوشهری ابراز کرد: اینکه در شب تاسوعا و روز عاشورا حرمت شکنی می شود قابل تحمل نیست، ما از دستگاه قضا تقاضا می کنیم که اجازه ندهد عزت انقلاب با این کارها زیر سوال برود.

وی ادامه داد: این روزها ترامپ و نتانیاهو برای ارتباط رژیم صهیونیستی با کشورهای عربی در حال تلاش هستند، البته عادی سازی روابط امارات با اسرائیل اتفاق جدیدی نیست، این ارتباط به صورت پنهان در حال انجام بود، اما در حال حاضر که ترامپ دستاوردی نداشته است، این اقدام را به عنوان یک دستاورد برای خود مطرح می کند.

استاد برجسته حوزه علمیه قم یادآور شد: وقتی هواپیمای رژیم صهیونیستی وارد امارات شد، سران این کشور به استقبال آن ها آمدند، ما این ننگ را کجا ببریم، من به مسئولین امارات این جمله را می گویم که اگر می خواهند امنیت خود را در سایه حمایت اسرائیل و آمریکا تامین کنند در اشتباه هستند.

آیت الله حسینی بوشهری اظهار داشت: اماراتی ها در ساختمان های شیشه ای زندگی می کنند و باید دقت کنند، اگر نیروهای انقلاب تهدیدی را احساس کنند به موقع پاسخ خواهند گفت، آن موقع پشیمانی برای کشورهای عربی سودی نخواهد داشت.
انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها