دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
۳۰ بوستان جدید در قم احداث می‌شود/۱۷۴ میلیارد تومان بودجه برای توسعه فضای سبز
معاون برنامه‌ریزی و سرمایه انسانی شهرداری قم گفت: یکی از برنامه‌های مهم شهرداری قم توسعه فضای سبز شهری بااعتباری بالغ‌بر 174 میلیارد تومان و احداث 30 بوستان جدید بوده که شامل 12 میلیون مترمربع پارک جنگلی و 170 هزار مترمربع توسعه پارک تفرجگاهی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری، محسن رنجبر با اشاره به برنامه‌های شهرداری در سال ۹۹ اظهار داشت: شش پروژه فرهنگی ورزشی در سال ۹۹ در دستور کار قرار دارد که با راه‌اندازی این سالن‌های ورزشی، شاخص‌ها در این زمینه افزایش می‌یابد.

معاون برنامه‌ریزی و سرمایه انسانی شهرداری قم به پروژه‌های باقی‌مانده در سال ۹۸ اشاره کرد و گفت: پروژه‌های باقی‌مانده سال ۹۸ که در سال ۹۹ دنبال می‌شود، تکمیل باغ پرندگان، تکمیل تقاطع سه سطحی میدان ولیعصر(عج)، اتصال تونل جمهوری و تقاطع فردوسی، اجرای تقاطع کیوانفر و خیابان امام خمینی(ره) و همچنین ساماندهی میدان امینی بیات است.

رنجبر پروژه‌های سال ۹۹ را نیز اعلام و خاطرنشان کرد: در سال ۹۹ پروژه جدید رینگ ترافیک فردوسی و اتصال به بلوار امام رضا (ع) باهدف تردد در بین مناطق ۲ ، ۴ ، ۳ ، ۵ و ۶ و مدیریت و کاهش ترافیک هسته مرکزی آغازشده و امیدواریم در طولانی‌مدت بتوانیم بلوار سپهبد شهید قاسم سلیمانی را به پیاده راه تبدیل کنیم.

وی ادامه داد: اتصال تقاطع بلوار صدوق و فردوسی و ادامه بلوار شهید روحانی برای اتصال به خیابان فردوسی و میدان ارتش و بلوار امام رضا (ع) نیز در دست اقدام بوده و همچنین اتصال کمربند امام علی(ع) به کمک بلوار محتشم، حکیم، فردوسی، یاسمن و شهدای روحانیت به سمت منطقه ۲ و ۶ را در برنامه داریم.

معاون برنامه‌ریزی و سرمایه انسانی شهرداری قم به تکمیل پروژه تقاطع جاده جعفریه و فاز ۵ خیابان عمار یاسر نیز اشاره کرد و ادامه داد: یکی از برنامه‌های مهم شهرداری قم توسعه فضای سبز شهری بااعتباری بالغ‌بر ۱۷۴ میلیارد تومان و احداث ۳۰ بوستان جدید بوده که شامل ۱۲ میلیون مترمربع پارک جنگلی و ۱۷۰ هزار مترمربع توسعه پارک تفرجگاهی می‌شود.

 

 

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها