چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹
سهم شهر قم از مالیات بر ارزش‌افزوده باید افزایش یابد
معاون مالی و اقتصادی شهرداری قم گفت: بعضی از کلان‌شهرها تا 30 درصد از سهم ارزش‌افزوده برخوردار بوده که باید در مورد شهر قم نیز بازنگری نسبت به آن انجام شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری، سید مرتضی حسام نژاد در یک‌صد و چهل و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر قم که با حضور شهردار قم، مدیرکل امور مالیاتی استان قم و معاون امور زندان‌ها به‌صورت علنی و رسمی برگزار شد، با تقدیر تشکر از مدیریت جدید اداره کل امور مالیاتی استان قم اظهار داشت: شاهد تحولی مثبت در رویکرد اداره کل امور مالیاتی و افزایش کیفیت سطح ارتباطات با این اداره هستیم.

معاون مالی و اقتصادی شهرداری قم اختصاص سهم شهرداری از مالیات بر ارزش‌افزوده در اسفندماه را یادآور شد و افزود: در شرایط شیوع ویروس کرونا و کاهش درآمدهای شهرداری اختصاص به‌موقع سهم شهرداری از مالیات بر ارزش‌افزوده بسیار کمک‌کننده بود.

وی سهم ارزش‌افزوده استان قم را دو و نیم درصد اعلام و بیان کرد: بعضی از کلان‌شهرها تا ۳۰ درصد از این سهم برخوردار بوده که باید در مورد شهر قم نیز بازنگری نسبت به آن انجام شود.

حسام نژاد بازگردان مالیات بر ارزش‌افزوده صنایع مستقر در قم را نیز موردتوجه قرارداد و تصریح کرد: آلودگی این صنایع سهم مردم قم بوده و شهرداری قم موظف به ارائه خدمات به آن‌هاست درحالی‌که سهمی از مالیات آن‌ها نداریم.

وی به اختلاف شهرداری با راه و شهرسازی در واگذاری ۲۵ درصد تجاری منطقه پردیسان نیز اشاره و خاطرنشان کرد: از سال ۸۹ تا امروز اقدام جدی برای حل این موضوع انجام‌نشده و باوجود دستور وزیر مدیریت استان همکاری لازم را دراین‌باره با شهرداری ندارد.

 

 

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها