دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹
سهم شهر قم از مالیات بر ارزش افزوده افزایش یابد
یک‌صد و چهل و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر قم برگزار و در آن بر افزایش سهم شهر قم از مالیات بر ارزش‌افزوده تاکید شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری، در یک‌صد و چهل و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر قم که با حضور شهردار قم، مدیرکل امور مالیاتی استان قم و معاون امور زندان‌ها به‌صورت علنی و رسمی برگزار شد به مسائل روز و انتظارات دستگاه‌ها پرداخته شد.

مجید اخوان با ابراز رضایت از تعامل شورای شهر با اداره کل امور مالیاتی، اظهار داشت: متأسفانه در رابطه با مالیات بر ارزش‌افزوده متناسب با جمعیت شهر قم، حق قم احصا نشده و نحو تقسیم بین شهر و روستا اشکال اساسی دارد.

مالیات صنایع مستقر در قم باید به قم اختصاص داده شود

رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای اسلامی شهر قم برگرداندن مالیات بر ارزش‌افزوده صنایع مستقر در قم را موردتوجه قرارداد و تصریح کرد: این صنایع از خدمات قم استفاده کرده و آلودگی زیست‌محیطی آن برای مردم قم است درحالی‌که مالیات خود را به تهران پرداخت می‌کنند.

اخوان به مشکل مالیاتی سازمان‌های وابسته به شهرداری نیز اشاره و خاطرنشان کرد: ۱۵ سازمان وابسته به شهرداری خدمات ده بوده و بعضی از سازمان‌ها مانند آتش‌نشانی و اتوبوسرانی زیان ده نیز هستند.

لزوم حفظ سرمایه اجتماعی اداره کل امور مالیاتی در بین مردم

سپس زین‌العابدین قراچورلو نیز به لزوم بازنگری قوانین مالیاتی اشاره کرد و گفت: سازمان‌های وابسته به شهرداری خدمات ده بوده و نباید به‌عنوان بنگاه اقتصادی به آن‌ها نگاه کرد.

وی بعضی از وظایف تحمیلی حاکمیتی مانند واگذاری سی ان جی به سازمان میادین و تره‌بار را موردتوجه قرارداد و خاطرنشان کرد: باید این مسئله در داخل استان حل‌شده و اجازه خروج پول از استان را ندهیم زیرا بازگرداندن آن به استان غیرممکن است.

عضو شورای اسلامی شهر قم با تأکید بر بی‌طرفی کارشناسان مالیاتی تصریح کرد: نباید اجازه بدهیم سرمایه اجتماعی این اداره با بدبینی مردم نسبت به کارشناسان از بین رفته و کسب رضایت مردم بسیار مهم است.

حجت‌الاسلام سید محمد آتش زر نیز پرداخت مالیات جایگاه‌های سی ان جی را نیازمند تجدیدنظر دانست و گفت: جایگاه‌های سی ان جی در حالی به شهرداری واگذار شد که میلیون‌ها تومان بدهی داشت.

وی با تأکید اداره دولت با مالیات افزود: باید قوانین مربوط به سازمان‌ها و جایگاه‌های سی ان جی موردبازنگری قرارگرفته و به آن‌ها به‌عنوان بنگاه اقتصادی نگاه نشود.

مالیات صنایع مستقر در قم به مردم منطقه بازگردانده شود

مدیرکل امور مالیاتی استان قم اظهار داشت: متأسفانه ۱۱۰ واحد تولیدی مستقر در قم مالیات خود را به تهران پرداخت می‌کنند.

علیزاده اهوازی با تأکید بر لزوم رسیدگی به پرونده صنایع مستقر در قم افزود: تا امروز ۵۰ مجوز برای بازگرداندن مالیات این ۱۱۰ واحد تولیدی گرفته‌شده و در حال پیگیری این مسئله به‌صورت جدی هستیم.

مدیرکل امور مالیاتی استان قم به موضوع پرداخت مالیات سازمان‌های وابسته به شهرداری نیز اشاره‌کرده و گفت: اداره کل امور مالیاتی استان قم آماده مذاکره با شهرداری برای حل قانونی این مشکل بوده و امیدواریم به نتایج مطلوبی دست پیدا کنیم.

وی در ادامه به مطالبه مدیریت شهری در شفاف‌سازی مالیات بر ارزش‌افزوده توجه و تصریح کرد: در سال ۹۸ عددی بالغ‌بر ۱۳۸ میلیارد تومان عوارض دریافت کردیم که نسبت به زمان مشابه آن در سال ۹۷، ۱۶ درصد رشد داشته و سهم شهرداری عددی بالغ‌بر ۸۵ میلیارد تومان بوده است.

علیزاده اهوازی با ابراز تأسف از کاهش ۵ درصدی سهم شهرداری قم نسبت به روستاها گفت: در فروردین سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸، ۱۰۹ درصد افزایش در دریافت مالیات یعنی رشدی دو برابری داشته‌ایم.

وی داشتن نگاهی خدمت محور به مردم را لازمه حل مشکلات دانست و تأکید کرد: اداره کل امور مالیاتی استان قم کنار ارگان‌ها و مردم بوده و نباید مقابل هم قرار گیریم تا بتوانیم در ارائه خدمات به مردم موفق باشیم.

مدیرکل امور مالیاتی استان قم تمدید زمان پرداخت عوارض تا پایان اردیبهشت را یادآور شد و خاطرنشان کرد: سهم شهرداری از ارزش‌افزوده در کمترین زمان و به‌صورت شفاف پرداخت‌شده و تعاملات شهرداری با این اداره کل مثبت است.

 

 

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها