شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹
حمله بی سابقه اوباما به ترامپ

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری، رئیس جمهور سابق آمریکا در اقدامی نادر در یک سخنرانی به صورت علنی عملکرد دونالد ترامپ و مقامهای دولت فعلی را بدون آنکه مستقیما از آنها نام ببرد مورد حمله قرار داده و از نحوه پاسخ دهی این دولت به بحران شیوع کروناویروس در آمریکا انتقاد کرد.

خبرگزاری فرانسه، باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا این اظهارات را در جریان سخنرانی خطاب به شرکت کنندگان در دو جشن مجازی فارغ التحصیلی شامل دانش‌آموزان دبیرستان و دانشجویانی که به جای حضور پیدا کردن در جشن در خانه‌هایشان مانده‌ بودند، مطرح کرد. این جشن‌های فارغ‌التحصیلی به طور سنتی هر سال در فصل بهار در آمریکا برگزار می‌شوند.

اوباما در سخنانش خطاب به فارغ‌التحصیلان چند دانشگاه و برخی کالج‌هایی که به صورت سنتی متعلق به سیاهپوستان بوده‌اند، گفت: این همه‌گیری ویروس بیش از هر چیز سرانجام به صورت کامل روی این ایده که بسیاری از افراد مسئول می‌دانند دارند چه کار می‌کنند، خط بطلان کشید.

او ادامه داد: خیلی از این افراد حتی وانمود هم نمی‌کنند که مسئول هستند.

اوباما بعد از سخنانش در مراسم اول، در یک مراسم دیگر نیز که برای دانش آموزان دبیرستان ایراد کرد موضوعاتی مشابه را مطرح کرده و از دانش آموزان خواست هر جایی که رهبران کشورشان کوتاهی می‌کنند قدم جلو بگذارند. او خاطرنشان کرد: چنانچه قرار باشد جهان وضعیت بهتری پیدا کند این امر به عهده شما است.

اوباما ادامه داد: این طرز تفکر کودکان است که صرفاً کاری را که احساس کنند خوب و مناسب و آسان است انجام دهند. متاسفانه تعداد زیادی از به اصطلاح افراد بالغ در کشور ما از جمله عده‌ای با عناوین جذاب و شغل‌های مهم همچنان این طرز تفکر را دارند و به همین دلیل وضعیت امور انقدر گند است.

رئیس جمهور سابق آمریکا خاطرنشان کرد: من امیدوار هستم به جای این وضعیت شما تصمیم بگیرید به سراغ ارزش‌های پایدار همچون صداقت، سخت کوشی، مسئولیت‌پذیری، انصاف، سخاوت و احترام به دیگران بروید.

اوباما در ادامه اظهاراتش خطاب به جشن فراغت تحصیلی مجازی روز شنبه به این اشاره کرد که چطور بحران فعلی برای سلامت عمومی در آمریکا باعث عیان شدن نابرابری نژادی در این کشور شده است.

اوباما خاطرنشان کرد: یک بیماری مثل این، نابرابری‌های بنیادین و فشارهای مضاعفی که جوامع سیاهپوست کشور ما به صورت تاریخی با آنها سر و کار داشته‌اند را عیان می‌کند.

او با اشاره به حادثه تیراندازی به احمد آربری ۲۵ ساله در تاریخ ۲۳ فوریه به خاطر اینکه صرفاً برای دویدن از خانه‌اش در جورجیا بیرون زد، گفت: ما شاهد تاثیرات نامتناسب ویروس کووید ۱۹ بر جوامع خود هستیم، از جمله در زمانی که یک مرد سیاهپوست برای دویدن از خانه خارج شد و برخی افراد احساس کردند می‌توانند او را متوقف کرده و از او بازجویی کنند و در ادامه در صورت انصراف او از پاسخ دادن به سوالهایشان به او شلیک کنند!

اوباما در ادامه این اظهاراتش تصریح کرد: یک بی عدالتی مثل این، امر جدیدی نیست، چیزی که جدید است این است که خیلی از هم نسل‌های شما این حقیقت را فهمیده‌اند که وضع موجود نیاز به ترمیم دارد و شیوه‌های قدیمی برای انجام امور دیگر موثر نیستند.

وی تاکید کرد: در مواجهه با یک خلاء رهبری این به عهده فارغ‌التحصیلان است که به آینده شکل دهند.

 

 

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها