جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹
پرداخت 3500 میلیارد تومان تسهیلات به بخش تولید قم
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم گفت: بانک‌های استان سه هزار و 500 میلیارد تومان تسهیلات در سال گذشته به بخش تولید پرداخت کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری،  مهرداد غضنفری ظهر امروز در جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان قم در سالن جلسات استانداری با اشاره به عملکرد سیستم بانکی استان قم اظهار کرد: سیستم بانکی استان اقدامات خوبی داشته است که این اقدامات قابل مقایسه با گذشته نیست، بسیاری از پیشنهادات استان در زمینه سیستم بانکی در سطح ملی محقق شد، به عنوان مثال براساس پیشنهاد استان قم، بانک‌های خصوصی باید تا سال 1400 نیمی از منابع خود را در استان هزینه کنند.

وی ادامه داد: بانک‌های استان قم در زمینه تبعات کرونا با مردم همراهی داشتند و سخت‌گیری‌ها را در قبال مردم کنار گذاشتند، قانون تسویه بدهی بدهکاری از جمله فرصت‌هایی است که باید تا پایان خردادماه از این قانون استفاده کنیم، بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی استان باید در خصوص چنین فرصت‌هایی اطلاع رسانی داشته باشند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم افزود: بانک‌های استان سه هزار و 500 میلیارد تومان تسهیلات در سال گذشته به بخش تولید پرداخت کردند، منابع بانکی و میزان پرداخت تسهیلات در استان در سال 1398 نسبت به سال 1397 حدود 30 درصد افزایش داشت.

غضنفری توقعات مدیریت استان قم از بانک‌های استان را فراتر از عملکرد کنونی دانست و تصریح کرد: منابع بانکی استان بسیار است و باید میزان مصارف به منابع بانکی در استان قم به 90 درصد برسد، همچنین انتظار داریم که واحدهای تملکی بانک‌های استان با کمک بخش بانکی به چرخه تولید برگردند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: حدود دو هزار و 500 میلیارد تومان تسهیلات در استان قم در سال گذشته به بخش خدمات مرتبط با تولید پرداخت شد، همچنین شاهد بخشش 132 میلیارد تومان جریمه توسط بانک‌های استان بودیم، برای بازگشت مطالبات بانک‌های استان از بخش خصوصی و پرداخت دوباره این منابع مالی به بخش تولید تلاش خواهیم کرد.

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها