جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹
کارشناس دینی:
ماه مبارک رمضان فرصتی برای خداباوری و تقویت ایمان است
استاد حوزه و دانشگاه بابیان این‌که انسان‌ها باید همواره در مسیر حق گام بردارند، گفت: ماه مبارک رمضان فرصتی برای خداباوری و تقویت ایمان است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حجت‌الله بیات با اشاره به اهمیت ارتباط درمانی در ماه مبارک رمضان اظهار داشت: زندگی ما انسان‌ها چیزی جز ارتباط نیست و اگر بخواهیم به‌درستی آسیب‌شناسی کرده و ببینیم مشکل زندگی ما چیست باید بررسی کنیم که در ارتباط با خداوند و یا خودمان یا اطرافیان دچار مشکل شده‌ایم یا این‌که از ارتباط خوبی بهره می‌بریم.

وی بابیان این‌که در ارتباط با خداوند باید به سه مرحله خدا گرایی، خدایابی و خداشناسی توجه کنیم، افزود: مرحله بعدی ارتباط انسان با خداوند، خداباوری است وقتی ما انسان‌ها بر اساس خدا گرایی خدای واقعی را یافتیم و نسبت به ایشان شناخت کافی از منبع وحی پیدا کردیم بعدازاین نوبت به ایمان آوردن به خدای واقعی است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین بیات بیان داشت: انسان در این مرحله خدا را باور می‌کند اما بااین‌وجود آفت بسیار خطرناکی که در این مرحله انسان را تهدید می‌کند مسئله کفر ورزیدن و شرک وزیدن به خدا و یا از دست دادن ایمان و روی گرداندن از خدای واقعی است.

وی ادامه داد: این موارد از آفت‌هایی است که در مرحله خداباوری ممکن است دچار آن شویم به همین علت ما باید بررسی کنیم که ایمان خودمان و اعضای خانوده نسبت به خداوند در چه حد و اندازه‌ای است، آیا ایمان ما به خداوند ایمان ثابت و پایدار است یا در حال افزایش است.

معاون گروه روانشناسی و ارتباطات دانشگاه قرآن و حدیث ابراز داشت: در مرحله خداباوری باید همیشه وضعیت خودمان را کنترل کنیم چنانچه خداوند در خصوص مؤمنان می‌فرماید: إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ الَّذِینَ إِذَا ذُکرَ اللَّهُ وَجِلَتْ قُلُوبُهُمْ وَإِذَا تُلِیتْ عَلَیهِمْ آیاتُهُ زَادَتْهُمْ إِیمَانًا وَعَلَیٰ رَبِّهِمْ یتَوَکلُونَ (مؤمنان حقیقی آنانند که چون ذکری از خدا شود دل‌هایشان ترسان و لرزان شود و چون آیات خدا را بر آن‌ها تلاوت کنند بر مقام ایمانشان بیفزاید و به خدای خود در هر کار توکل می‌کنند.)

وی بیان داشت: اگر انسان در وجود خودش به مرحله خداباوری نرسد و بر اساس این باورها عمل نکند قطعاً زیان‌کار خواهد بود و به همین دلیل خداوند در سوره عصر می‌فرماید: سوگند به عصر، که واقعاً انسان دستخوش زیان است، مگر کسانی که گرویده و کارهای شایسته کرده و همدیگر را به‌حق سفارش و به شکیبایی توصیه کرده‌اند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین بیات تأکید کرد: امیدواریم در ماه مبارک رمضان بتوانیم روزبه‌روز بر ایمان خودمان بیفزاییم.انتهای پیام/

منبع : جوزه
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها