سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹
هشدار سیل؛ مردم استان قم از مسیرهای جریان آب دوری کنند
مدیرکل مدیریت بحران استان قم گفت: با توجه به ادامه یافتن بارش باران و سیلابی شدن رودخانه‌ها، مردم در تمام مناطق استان از مسیرهای جریان آب دوری کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری، محسن اوروجی سه‌شنبه‌شب بیان کرد: با توجه به‌پیش بینی‌های انجام‌شده توسط اداره کل هواشناسی در ساعت‌های آینده نیز بارندگی در استان ادامه می‌یابد و در مواقعی شدت خواهد داشت،‌ که در این صورت طغیان رودخانه‌ها در تمام مناطق استان رخ می‌دهد.

وی افزود: به همین دلیل در تمام مناطق روستایی و همچنین شهر قم شاهد آب‌گرفتگی معابر خواهیم بود که در همین رابطه لازم است مردم از قرار گرفتن در مسیر رودخانه‌ها و روان آب‌ها حتماً دوری و خودروهای خود را از مکان‌هایی که احتمال وقوع سیلاب دارد خارج کنند.

وی ادامه داد: همچنین اگر مردم بر اساس تجربه نقاط آسیب‌پذیری درزمینهٔ ورود روان آب‌ها به محل زندگی و کسب‌وکار خود دارند در جهت رفع این نقاط باکارهایی همچون قرار دادن کیسه‌شن اقدام کنند.

اوروجی گفت: تمام نیروهای امدادی، خدماتی و انتظامی استان در آمادگی کامل به سر می‌برند تا در صورت نیاز حتماً کمک‌های لازم به نقاط آسیب‌پذیر ارائه شود.

وی بیان کرد: در حال حاضر وضعیت رودخانه‌های استان طبیعی است اما برای پس‌فردا مسیر رودخانه قمرود سیلابی خواهد بود که در همین رابطه از مردم می‌خواهیم به‌هیچ‌عنوان نزدیک این رودخانه نشوند.

بارندگی که از روز گذشته در سطح استان قم آغازشده است همچنان ادامه دارد و در همین رابطه مسئولان ستاد مدیریت بحران استان اقدام‌های لازم را برای مقابله با سیلاب احتمالی تدارک دیده‌اند.

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها