شنبه ۴ تير ۱۴۰۱
مجلس باید آغازگر راه شفافیت و پاکسازی فساد در جامعه باشد/نصف استاندارد تعیین شده در انتخابات هزینه می‌کنم
کاندیدای منتخب شورای هماهنگی اصولگرایان استان قم گفت: شفافیت امری اصلی و اساسی در کشور است و مجلس باید آغازگر راه شفافیت باشد و همچو دستمالی سفید، با توسعه شفافیت لکه‌های فساد را از میان بردارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری، علیرضا زاکانی در همایش جامعه پزشکی استان قم که در دانشگاه علوم پزشکی قم واحد پردیسان برگزار شد ضمن تأکید بر اعمال شفافیت در مجلس و سایر بخش‌های کشور اظهار کرد: دانستن و شفافیت حق مردم است و مردم باید نظارت و بازخواست کنند.


وی اضافه کرد: بی‌اطلاعی مردم از عملکرد مسؤولان خود با صلاح نظام و منافع مردم در تضاد است.


کاندیدای منتخب شورای هماهنگی اصولگرایان استان قم ادامه داد: شفافیت امری اصلی و اساسی در کشور است و مجلس باید آغازگر راه شفافیت باشد و همچو دستمالی سفید، با توسعه شفافیت لکه‌های فساد را از میان بردارد.


زاکانی بیان کرد: مردم باید ببینند و بدانند و با اتکا به شفافیت‌ حق انتخاب داشته باشند ولی این فقط نباید منحصر به مجلس باشد و باید به سایر مجموعه‌ها هم منتقل شود.


وی در پاسخ به سؤال یکی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی قم مبنی بر اینکه «چرا قانونی نهادینه نمی‌شود که هر رییس جمهوری می‌آید کارهای خوب رییس جمهور قبلی را ادامه دهد نه اینکه تمام کارهای رییس جمهور قبل را کنار بگذارد، نیمه تمام رها کند و بیت‌المال را هدر دهد؟» گفت: این مسئله بیش از هر چیزی نیاز به فرهنگ‌سازی دارد. بعد از فرهنگ‌سازی نیاز به یک مجلس قوی و کاملاً مردمی است. در حال حاضر مجلس قوی نیست و نمی‌توان این مسئله را پیگیری کرد. در صورت روی کار آمدن مجلس قوی شاید بتوان این مسئله را دنبال کرد.


کاندیدای منتخب شورای هماهنگی اصولگرایان استان قم عنوان کرد: فقط نفت تنها منبع درآمد کشور نیست، مقدار قابل توجهی از سهم درآمد کشور را می‌توان از صادرات به دست آورد ولی دولت به این مسئله توجه چندانی ندارد و به بازارهای منطقه‌ای اهمیت نمی‌دهد.


زاکانی در ادامه با اشاره به انتقادات دانشجویان رشته پزشکی پیرامون ادامه تحصیل پزشکان متعهد به ارائه خدمت در مناطق محروم بیان کرد: برای حل مشکلات ادامه تحصیل پزشکان متعهد به ارائه خدمت در مناطق محروم اگر وارد مجلس شوم از طریق کمیسیون آموزش پیگیری‌ می‌کنم تا حقوق دانشجویان از بین نرود.


وی در پاسخ به این سؤال مجری برنامه مبنی بر اینکه «آیا تعهد می‌دهید در دورانی که نماینده مردم هستید تمام اموال، دارایی و درآمدهای خود و خانواده‎‌تان را برای مردم شفاف کنید؟» گفت: من بارها اموال خود را برای مردم شفاف اعلام کرده‌ام. من یک پزشک متخصص و عضو هیأت علمی دانشگاه هستم ولی ماهانه خودم حقوقم را معین می‌کنم که امسال مبلغ ماهیانه پنج میلیون تومان تعیین کردم. از پنج میلیون حقوقم استفاده می‌کنم و بقیه آن را صرف امور جامعه می‌کنم.


کاندیدای منتخب شورای هماهنگی اصولگرایان استان قم در پاسخ به دومین سؤال مجری برنامه مبنی بر اینکه «آیا متعهد می‌شوید که دورانی که نماینده مردم هستید تمام رأی‌هایتان در صحن و کمیسیون‌ها، تمام برنامه‌ها و توصیه‌نامه‌هایتان برای افراد و شرکت‌های مختلف برای مردم شفاف باشد؟» تصریح کرد: شفافیت هفت سطح دارد که ما قائل به رعایت هفت سطح شفافیت هستیم؛ یعنی شفافیت در آرا، تعاملات، دریافتی‌ها و دارایی‌ها، سفرها و... .


زاکانی در پاسخ به سومین سؤال مجری برنامه مبنی بر اینکه «آیا متعهد می‌شوید که دورانی که نماینده مردم هستید وام بانکی غیر متعارف بالای 50 میلیون تومان نگیرید؟» گفت:بنده 12 سال نماینده مجلس بودم و در این مدت یک ریال هم حق مأموریت نگرفتم. 40 میلیون وام در دوران مجلس هفتم گرفتم که برای تحقیق و تفحص استفاده کردم. طی تحقیق و تفحص 155 نفر را ساماندهی کرده بودم که می‌خواستم پول آنان را بدهم، وام از مجلس گرفتم و به آنان پول دادم. در مجلس نهم هم وام گرفتم و به خیریه دادم. یک ریال از وام را برای خودم صرف نکردم.


وی در پاسخ به چهارمین سؤال مجری برنامه مبنی بر اینکه «متعهد می‌شوید دورانی که نماینده مردم هستید عضو هیأت مدیره هیچ شرکت خصوصی و دولتی نباشید؟» گفت: نه تنها عضو هیأت مدیره هیچ شرکتی نبوده‌ام و نخواهم بود بلکه حتی از عضویت در هیأت امنای دانشگاه‌هایی که عضو هیأت مدیره آن بودم هم خودداری می‌کردم. وزیر نامه برایم می‌فرستاد که عضو هیأت امنای فلان دانشگاه شو، ولی به بهانه کمبود وقت از آن امتناع می‌کردم.


کاندیدای منتخب شورای هماهنگی اصولگرایان استان قم در پاسخ به پنجمین سؤال مجری برنامه مبنی بر اینکه «متعهد می‌شوید در صورت موفقیت در انتخابات تمام هزینه‌های انتخاباتی خود از زمان ثبت نام تا زمان ورود به مجلس را شفاف به مردم اعلام کنید؟» گفت: بله، این حق مردم است که از تمام ریز اقدامات و هزینه‌های انتخاباتی نمایندگان خود مطلع شوند. در این دوره از انتخابات مجلس برآورد هزینه‌های انتخاباتی من و آقای امیرآبادی و حجت‌الاسلام ذوالنور با هم 300 میلیون تومان است که سهم هر کدام 100 میلیون تومان می‌شود. این مبلغ نصف هزینه استاندارد تعیین شده توسط استانداری برای یک کاندیدا طی این دوره است.

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها