دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹
مدیرکل تامین اجتماعی قم:
۳۰۰ هزار پرونده الکترونیک در شعب تامین اجتماعی قم تشکیل‌شده است
مدیرکل تامین اجتماعی قم گفت: پرونده الکترونیک برای همه بیمه‌شدگان این سازمان در استان صادر می‌شود و اکنون ۳۰۰ هزار پرونده الکترونیک در مجموعه شعب تامین اجتماعی قم تشکیل‌شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری، علی‌اصغر دادخواه در نشست کمیسیون کارگری استان قم افزود: الکترونیکی شدن پرونده بیمه‌شدگان تامین اجتماعی یکی از برنامه‌های بسیار مهم این سازمان است.

وی ادامه داد: پرونده بیمه‌شدگان تامین اجتماعی ماحصل یک عمر اشتغال و پرداخت حق بیمه است و باید اوراق آن حفظ و نگهداری شود. وقتی‌که چندین سال و چند دهه این اوراق نگهداری شود این اسناد ممکن است که آسیب ببینند و یا قابل‌خواندن نباشند.

وی بابیان اینکه سازمان تامین اجتماعی از چند سال قبل برای الکترونیکی کردن سوابق اقدام‌هایی را در دست انجام دارد، ادامه داد: بیمه‌شدگانی که جدیدا ثبت‌نام می‌شوند همگی دارای پرونده الکترونیکی هستند و دیگر پرونده کاغذی برای آن‌ها تشکیل نمی‌شود.

دادخواه افزود: افرادی نیز که از قدیم بیمه‌شده بوده‌اند و دارای پرونده‌های کاغذی هستند، تبدیل پرونده کاغذی به الکترونیکی برای آنان شروع‌شده و از شعب کوچک‌تر کارها را آغاز کرده‌ایم و در حال گسترش هستیم و بخش زیادی از پرونده‌ها به‌صورت الکترونیکی درآمده است.

وی اظهار داشت: تمام کسانی که احتیاج به اوراق پرونده دارند به پرونده الکترونیک دسترسی دارند و نیازی نیست که جابجایی پرونده انجام شود.

وی به افزایش بیمه‌شدگان اجباری در تامین اجتماعی قم اشاره کرد و گفت: بر اساس آمار موجود در آبان ماه ۹۸، تعداد بیمه‌شدگان اجباری در استان قم ۱۲۸ هزار و ۲۶۷ تن می‌باشد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۳ درصد رشد داشته است.

دادخواه از کاهش مقرری‌بگیران بیمه بیکاری در قم خبر داد و تصریح کرد: اکنون ۲ هزار و ۴۸۵ مقرری‌بگیر بیمه بیکاری در قم داریم که نسبت به آبان ماه سال گذشته ۱۸ درصد کاهش را نشان می‌دهد و این کاهش با توجه به تدابیر اتخاذشده توسط استاندار قم و مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در راستای حمایت از اشتغال موجود و رفع مشکلات واحدهای تولیدی استان صورت گرفته است.

وی بابیان اینکه حدود ۶۰ درصد جمعیت استان قم زیرپوشش بیمه تامین اجتماعی هستند افزود: به‌طور میانگین ماهانه رقمی بالغ‌بر ۱۷۰ میلیارد تومان توسط تامین اجتماعی در قم هزینه می‌شود.

در ادامه جلسه مسائل و مشکلات برخی واحدهای تولیدی مطرح و تصمیم لازم به‌منظور رفع این مشکلات اتخاذ شد.

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها