جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹
رئیس پارک علم و فناوری استان تاکید کرد:
پژوهش اثر بخش و فناوری ارزش آفرین زیر بنای رونق تولید هستند
رئیس پارک علم و فناوری استان قم گفت: رونق تولید با ایجاد پژوهش تقاضا محور و فناوری منجر به ارزش آفرینی فراهم می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری، بهرام سرمست در حاشیه مراسم اختتامیه بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری استان قم با اشاره به اینکه نیاز اساسی و چاره ساز کشور پژوهش و فناوری است گفت: برگزاری نمایشگاه ها می تواند توانمندی ها و ظرفیت های بالقوه استان را بالفعل کند.
پژوهش یک مناسبت نیست
وی با اشاره به اینکه نمایشگاه های پژوهش و فناوری می تواند به هم افزایی و تعالی فکری صاحبان ایده و صنعت کمک کند گفت: برگزاری نمایشگاه باید منجر به معرفی ایده به بازار هدف و ارتباط گیری با صنعت شود.
استاندار قم با بیان اینکه روز پژوهش به یک الگوی فراگیر و دائمی در جامعه مبدل شود گفت: نمایشگاهی که به همت کارگروه پژوهش و فناوری و با مدیریت پارک علم و فناوری استان قم برگزار شدنشان داد که ظرفیت های فناوری خوبی در استان به چشم می خورد.
سرمست با ابراز امیدواری از فعالیت های گسترده و هدفدار نسل جوان در حوزه پژوهش و فناوری استان ادامه داد: خوشبختانه نسل جوان استان نشان داده است که توجه ویژه ای به توسعه فناوری و اقتصاد دانش بنیان دارد.
لزوم همراهی دانشگاه ها با فناوری
وی با تاکید براینکه برگزاری نمایشگاه پژوهش و فناوری تنها یک حرکت نمادین برای ارائه دستاوردها نیست افزود: این نمایشگاه باید محلی برای دیده شدن دستاوردها و فرصتی برای حمایت از صاحبان ایده و فناوری باشد.
استاندار قم با بیان اینکه باید به جوانان کمک کنیم تا ایده خود را به ثروت نزدیک کنند گفت: متولیان امر باید زمینه حمایت از دستاوردهای پژوهشی و فناوری را فراهم کرده و در تبدیل ایده های فناوری به محصول و تجاری سازی آنها نقش آفرینی کنند.
سرمست تنها راه رسیدن به اقتصاد دانش بنیان و توسعه کارآفرینی پژوهش محور را ارتباط دانشگاهیان با مراکز فناوری دانست و گفت: دانشگاه ها باید به رویکردهای تازه اقتصادی که همان ثروت آفرینی از بستر دانش و فناوری است توجه کنند.
گفتنی است،بیستمین نمایشگاه استانی دستاوردهای پژوهشی و فناوری استان با حضور 13 غرفه دانشگاهی و مراکز پژوهشی، به آموزش عالی، 9 غرفه از دستگاه های اجرایی، 4 غرفه از مراکز فناوری، 3 غرفه تسهیل گر فناوری و یک غرفه حوزوی با شعار پژوهش اثر بخش، فناوری ارزش آفرین و رونق تولید با مسئولیت پارک علم و فناوری استان قم در دانشگاه قم برگزار شد.

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها