شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹
روتیتر: حضرت آیت الله اعرافی بیان کرد:
حوزه های علمیه باید دیدگاه های خودش را به بانک ها ارائه نماید
رئیس اداره امور شعب و روسای دوایر استان قم با حضرت آیت الله اعرافی امام جمعه شهر مقدس قم و مدیرحوزه های علمیه سراسر کشور و مدیر جامعه المصطفی العالمیه دیدار و گفتگو نمودند.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری به نقل از روابط عمومی بانک مهر اقتصاد استان قم: حضرت آیت الله اعرافی- امام جمعه شهر مقدس قم و  مدیرحوزه های علمیه سراسر کشور و مدیر جامعه المصطفی العالمیه- در دیدار با بهروز درخشان- رئیس اداره امور شعب- و روسای دوایر بانک مهر اقتصاد استان قم با اشاره به اهمیت بانکداری اسلامی، اظهار داشت: قطعا مسائل کلان شرعی بانک‌ها در مجلس شورای اسلامی و سپس در شورای نگهبان تصویب می شود که لازم اجرا است و از طرف دیگر، مراجع عظام دغدغه هایی دارند که آن ها را به شورای نگهبان ارائه می دهند و در جای خودش معتبر و محترم است.
 آیت الله اعرافی ابراز داشت: مجموعه حوزه های علمیه باید دیدگاه های خودش را به بانک ها ارائه نماید. در خصوص بانکداری، تمامی موضوعات به مباحث فقهی مربوط نمی شود و باید مسائل اقتصادی کشور نیز در نظر گرفته شود.
 آیت الله اعرافی بیان داشت: حوزه در بحث های فقهی وظیفه دارد و مرکز راهبری اقتصاد مقاومتی در حوزه  به این مباحث می پردازد.
 مدیرحوزه های علمیه سراسر کشور در بخش دیگری از صحبت های خود به بخش صنعت و اقتصاد اشاره کرد و بیان داشت: در صنعت با یکسری واقعیت ها مواجه هستیم به طوری که بخشی از صنایع کشور تعطیل شده است و با مشکلاتی که پیش آمده شاید باز هم تعطیل شوند.
 وی ادامه داد: واحدهایی هستند که نیمه تمام هستند که با یک تسهیلات می توانند شروع به کار کنند و در کنار این موضوع یکسری واحدهای هم هستند که تکمیل شده اند و نیاز به سرمایه در گردش دارند و نیازمند تدبیر حکیمانه هستیم تا صنعت حفظ شود و جلوی تعطیلی صنایع را بگیریم.
 مدیر جامعه المصطفی العالمیه تصریح کرد: باید فرایند اداری اهدای تسهیلات به صنعتگران راحت و با سود پایین باشد و در خصوص جریمه تاخیر با گذشت و عفو با آن ها برخورد شود و اگر اولویت های حمایتی را بانک ها رعایت کنند، می توانند کشور را مقاوم نمایند.

  در ابتدای این دیدار بهروز درخشان- رئیس اداره امور شعب استان- به ارائه گزارشی از عملکرد بانک در راستای بانکداری اسلامی پرداخت و اظهار داشت: بانک مهر اقتصاد تسهیلات خود را در قالب فروش اقساطی، خرید دین، مشارکت، مرابحه و... پرداخت می‌نماید که بحمدالله با رضایتمندی افراد روبرو شده است.

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها