جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹
نیاز به احداث 50 مدرسه جدید در منطقه پردیسان
مدیرکل نوسازی مدارس استان قم گفت: حدود 50 مدرسه تاکنون در منطقه پردیسان احداث شده که نیمی از نیاز این منطقه است و براساس جمعیت فعلی منطقه، نیاز به احداث 50 مدرسه دیگر در منطقه پردیسان وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری، محسن پورگلیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به وضعیت مدارس روستایی استان قم اظهار کرد: در روستاهای استان مشکل کسری فضای آموزشی نداریم، اما برخی از مدارس این روستاها تخریبی هستند و باید مورد تخریب و بازسازی قرار بگیرند تا کیفیت فضاهای آموزشی در مناطق روستایی قم ارتقا یابد.

وی ادامه داد: جمعیت منطقه پردیسان به حدود 150 هزار نفر رسیده است و متناسب با این افزایش اقدام به برنامه ریزی و احداث فضای آموزشی در این منطقه کردیم. حدود 50 مدرسه تاکنون در منطقه پردیسان احداث شده که نیمی از نیاز این منطقه است و براساس جمعیت فعلی منطقه، نیاز به احداث 50 مدرسه دیگر در منطقه پردیسان وجود دارد.

مدیرکل نوسازی مدارس استان قم افزود: با تفاهمی که اداره کل راه و شهرسازی استان داشتیم هر سال دو تا مدرسه را در مناطق هدف برنامه بازآفرینی شهری در قم با استفاده از اعتبارات این اداره کل می‌سازیم، ولی اعتبارات برنامه بازآفرینی شهری به اندازه ای نیست که امکان احداث مدارس زیادی با اعتبارات این برنامه باشد.

پورگلیان با اشاره به مدارس تخریبی استان قم اظهار کرد: 120 مدرسه استان تخریبی هستند، تعدادی از مدارس استان قم هم حداقل‌های لازم را دارند که باید تعمیرات سازه ای در این مدارس صورت بگیرد و  تعداد آن‌ها به حدود 130 مدرسه می‌رسد.

وی خاطرنشان کرد: استان قم در زمینه استحکام فضا و کیفیت و ایمنی فضای آموزشی جزو 10 استان برتر کشور است، در این استان مدارس خشت و گلی و بخاری‌های ناایمن نفتی نداریم.

منبع : فارس
برچسب ها : پردیسان. جمعیت
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها