شنبه ۴ تير ۱۴۰۱
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم خبر داد:
صادرات 50 میلیون دلاری کالا از استان قم در 4 ماهه نخست سال 98
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم از صادرات 50 میلیون دلاری کالا از استان قم در 4 ماهه نخست امسال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری، محمود سیجانی در حاشیه برگزاری جشنواره شهید رجایی که به مناسبت هفته دولت در قم برگزار شد، بیان داشت: امسال نیز سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم توانست به‌مانند سال گذشته، بالاترین امتیاز را در ارزیابی و عملکرد به دست آورد.


وی به اقدامات صورت گرفته در این سازمان در 4 ماهه نخست اشاره کرد و بیان داشت: طی چهار ماه گذشته در سال 98 تعداد 277 فقره جواز تأسیس ایجادی (بدون برند) با 12862 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری و پیش‌بینی اشتغال‌زایی برای 5026 نفر و همچنین 22 فقره جواز تأسیس توسعه‌ای (توسعه واحدهای موجود) با 1696 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری و اشتغال‌زایی برای 971 نفر صادر گردیده است.


سیجانی افزود: درمجموع تعداد کل جواز تأسیس موجود استان 2327 مجوز با پیش‌بینی اشتغال‌زایی برای 42072 نفر و سرمایه‌گذاری 131065 میلیارد ریال می‌باشد که این شاخص بیانگر میل و رغبت به سرمایه‌گذاری جدید در استان است.


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم تصریح کرد: علاوه بر این تعداد 35 فقره پروانه بهره‌برداری ایجادی با 1070 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری و اشتغال‌زایی برای 964 نفر، تعداد 36 فقره پروانه بهره‌برداری توسعه‌ای (توسعه واحدهای موجود) با 385 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری و اشتغال‌زایی برای 746 نفر صادر گردیده و درمجموع تعداد 2 هزار و 281 فقره پروانه بهره‌برداری با اشتغال‌زایی 56 هزار و 702 نفر و سرمایه‌گذاری 47 هزار و 477 میلیارد ریال در استان موجود می‌باشد.


وی به صدور مجوزهای معافیت گمرکی نیز اشاره کرد و بیان داشت: از ابتدای سال تا پایان تیرماه تعداد 34 مورد مجوز معافیت گمرکی ماشین‌آلات به ارزش 1688 میلیارد ریال جهت واردات ماشین‌آلات جدید با تکنولوژی بالا باهدف راه‌اندازی خط تولید واحدهای تولیدی - صنعتی یا جایگزینی ماشین‌آلات قدیمی صادرشده است.


سیجانی ادامه داد: علاوه بر این 98 تعداد 279 فقره مجوز صنفی در رسته‌های تولیدی- توزیعی و خدماتی باارزش 777 میلیارد ریال و اشتغال‌زایی برای 530 نفر صادر گردیده است و درمجموع تعداد 34605 واحد صنفی مجوز دار در استان وجود دارد که 16503 واحد آن‌ها توزیعی و 8175 واحد تولیدی و 9927 واحد خدماتی می‌باشد.


وی در پاسخ به این سؤال که میزان صادرات استان به چه میزان بوده است، گفت: میزان صادرات کالاهای غیرنفتی از گمرکات استان در 4 ماه نخست امسال به ارزش 50 میلیون دلار و عمده کالای صادراتی مواد پلاستیکی، محصولات فلزی، محصولات گوناگون صنایع شیمیایی، اسنک، سوخت‌ها و روغن‌های معدنی، ماشین‌آلات و وسایل مکانیکی؛ (شیرآلات بهداشتی*ماشین لباسشویی نیمه اتوماتیک-هواکش-فیلتر دستگاه تصفیه آب و...)، مفتول مسی، الیاف سنتتیک یا مصنوعی غیر یکسره، کفش و ... بوده است.


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم افزود: عمده کشورهای صادراتی هدف عراق، هند، افغانستان، پاکستان، ترکیه، امارات، ارمنستان، آذربایجان، ازبکستان و چین بوده است.

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها