شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹
مدیر عامل راه آهن:
قطار تهران به آنکارا راه‌اندازی می‌شود
مدیر عامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران از راه اندازی قطار تهران به وان و تهران به آنکارا در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری، سعید رسولی ظهر چهارشنبه در دیدار با آیت‌الله سعیدی تولیت آستان مقدس کریمه اهل‌بیت (س) و نماینده ولی‌فقیه در استان قم که در سالن محراب شبستان امام خمینی (ره) حرم مطهر برگزار شد، با اشاره به تلاش راه آهن برای تأثیرپذیری کم از تحریم‌ها، افزود: ۱۳ هزار کیلومتر خط راه آهن در سراسر کشور برای عبور و مرور مورد استفاده می‌شود.

وی با بیان اینکه راه‌آهن ایران از جمله مسیرهای ریلی مهم دنیا است، افزود: دستاوردهای تحریم‌ها در حوزه تولید در مجموعه راه آهن به خوبی قابل مشاهده است.

مدیرعامل راه‌آهن کشور بیان کرد: ایران جزو هشت کشور دنیا قرار دارد که از سیستم سیگنالی برخوردار است.

وی با اشاره به تعامل با راه‌آهن‌های منطقه برای به دست آوردن بازار بین‌المللی، افزود: با انعقاد تفاهم نامه با سازمان برنامه و بودجه کشور اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد تومان برای تولید هزار دستگاه لوکومتیو و تولید و بازسازی انواع واگن‌های مختلف اختصاص داده شده است.

وی با اشاره به تلاش راه آهن برای بهره‌وری بیشتر، تصریح کرد: توسعه راه آهن با توجه به مزایای قابل توجه آن مورد توجه دولت‌ها قرار دارد.

رسولی بیان کرد: راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در حوزه بین‌الملل اقدامات مهمی را انجام می‌دهد که از جمله می‌توان به راه اندازی قطار تهران به وان و تهران به آنکارا در آینده نزدیک اشاره کرد.

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها