پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹
یك مسئول دراداره كل ورزش وجوانان قم:
دهیاران برای ایجاد خانه ورزش در روستاهای قم همكاری نمی كنند
مسئول هماهنگی و پیگیری امور ورزشی بخش های تابعه اداره كل ورزش و جوانان قم گفت: با وجود آمادگی این اداره كل برای ایجاد و تجهیز 27 خانه ورزش روستایی در استان، دهیاران همكاری لازم را در این زمینه انجام نمی دهند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری، احمد كشوری فرد با بیان اینكه درسال 97، 26 خانه ورزش در روستاهای قم راه اندازی شد، اظهار داشت: آمادگی احداث 36 خانه ورزش روستایی درسال گذشته را داشتیم ولی به دلیل اینكه مكان مورد نیاز برای تجهیز و راه اندازی این خانه ها در اختیار اداره كل ورزش و جوانان قرار نگرفت، این هدف گذاری محقق نشد.
وی همكاری دهیاران در ایجاد خانه های ورزش روستایی را ضروری دانست و افزود: بخش مركزی قم با دارا بودن بیشترین روستاهای پر جمعیت تنها با 9 خانه، كمترین و بخش خلجستان با 20 خانه، بیشترین خانه های ورزش روستایی را در سطح استان دارد.
مسئول هماهنگی و پیگیری امور ورزشی بخش های تابعه اداره كل ورزش و جوانان قم اظهار داشت: با وجود نامه نگاری های بسیار با بخشدار و دهیاران بخش مركزی، برای تخصیص مكان مورد نیاز برای احداث این خانه های ورزشی، تاكنون همكاری لازم در این زمینه انجام نشده است.
وی حداقل مساحت خانه های ورزش روستایی را 50 متر مربع اعلام كرد و گفت: هر چه مكان بزرگتری برای راه اندازی این خانه های ورزشی به اداره كل ورزش و جوانان واگذار شود، امكان تجهیز این مكان به امكانات و رشته های ورزشی بیشتری میسر است.
كشوری با اشاره به تخصیص زیرزمین برخی مساجد در مناطق روستایی قم برای ایجاد خانه ورزش افزود: خانه های ورزش روستایی علاوه بر جبران كمبود زیرساخت های ورزشی در روستاهای محروم و كم برخوردار استان و افزایش فعالیت ورزشی قشرهای مختلف در روستاها موجب شناسایی استعدادهای ورزشی در این مناطق محروم نیز شده است.
وی اظهار داشت: قم بر اساس ابلاغ وزارت ورزش و جوانان ملزم به ایجاد و یا تجهیز 27خانه ورزشی در سطح استان شده است كه در صورت اختصاص مكان مورد نیاز، آمادگی ایجاد آنها در روستاها تا پایان سال جاری وجود دارد.
كشوری ادامه داد: خانه های ورزش روستایی به كانون فعالیت های ورزشی در روستاها تبدیل شده و در مناسبت های ملی و مذهبی، میزبان مسابقه ها و برنامه های مختلف ورزشی است.
قم دارای پنج بخش مركزی، كهك، خلجستان، سلفچگان و جعفرآباد و پنج شهر قم، قنوات ، كهك، دستجرد و جعفریه ، 10 دهستان و 363 آبادی است.
طبق سرشماری عمومی نفوس و مسكن در سال 1395، استان قم دارای 127 روستا با جمعیت بالای 20 خانوار است؛ جمعیت ساكن مناطق روستایی قم بیش از 55 هزار و 865 تن است كه در قالب 17 هزار و 385 خانوار زندگی می كنند.

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها