شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱
120 تن گوشت قرمز در قم توزیع خواهد شد
مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی قم گفت:طی روزهای آینده 120 تن گوشت قرمز وارداتی با قیمت حدود 730 هزار ریال در هر کیلوگرم دراین استان توزیع می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری، هادی مومنی نسب بیان کرد: این میزان واردات گوشت که با ارز نیمایی انجام می شود نقش موثری در تنظیم بازار گوشت قرمز خواهد داشت و تا تثبیت و تعادل بخشی به قیمت این محصول در بازار استان ادامه می یابد.
وی بیان کرد: به طور کلی در خصوص ساماندهی بازار گوشت قرمز اتفاقات خوبی در جریان است و با توجه به سرسبزی مراتع، تولیدات داخلی در این زمینه افزایش خواهد یافت که در نهایت موجب کاهش قیمت گوشت می شود.
وی ادامه داد: همچنین اقداماتی که برای مقابله با قاچاق دام زنده با نظارت و هماهنگی دستگاه های مرتبط انجام شد، خروج دام از محدوده استان را به حداقل ممکن رساند که این موضوع نیز نقش موثری در ساماندهی بازار گوشت قرمز خواهد داشت.
مومنی نسب گفت: درخصوص گوشت مرغ نیز با توجه به پیش بینی های انجام شده برای ورود به ماه مبارک رمضان و نظارت های لازم، قیمت مصوب این محصول برای هفته های متوالی در سطح استان قم در همان نرخ 115 هزار ریال حفظ شده است.
وی بیان کرد: قیمت تخم مرغ نیز در سطح بازار استان به تثبیت رسیده و با وجود مجاز بودن صادرات این محصول، قیمت آن بر اساس عرضه و تقاضای بازار به خوبی تحت کنترل است.
وی ادامه داد: در خصوص خرما نیز باید گفت هیچ گونه کمبودی در عرضه این محصول وجود ندارد، اما به دلیل برخی واسطه گری ها و دلالی ها خارج از محدوده استان به بهانه سیل اخیر و مشکلات حمل و نقل، شاهد افزایش قیمت این محصول بوده ایم که این موضوع به هیچ عنوان قابل قبول سازمان جهاد کشاورزی و سایر نهادهای مرتبط در تنظیم بازار استان نیست.
مومنی نسب همچنین گفت: قیمت محصولات لبنی نیز در بازار استان به تثبیت رسیده و شاهد عرضه همه محصولات مورد نیاز مردم در این بخش بدون هیچ گونه کمبودی هستیم.
وی افزود: پیش بینی می کنیم در اثر بارش های اخیر، میزان تولید محصولات کشاورزی در سال جاری حدود 20 درصد افزایش داشته باشد که این روند نقش موثری در تعادل بخشی به قیمت این محصولات در بازار خواهد داشت.

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها