سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹
رئیس همایش نظریه علم اسلامی:
همایش نظریه علم اسلامی در قم برگزار می‌شود
رئیس همایش نظریه علم اسلامی از برگزاری این همایش در قم با پیام آیت‌الله جوادی آملی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری،ابراهیم علی پور  در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری همایش نظریه علم اسلامی اظهار داشت: علم دینی و اسلامی سازی علوم یکی از چالشی‌ترین مباحث چند دهه اخیر بوده است.

وی به اهداف این همایش اشاره کرد و ابراز داشت: پژوهش در حوزه‌ای علم دینی و تولید آثار در این زمینه یکی از مهم‌ترین اهداف همایش است و در این زمینه 14 جلد کتاب در حال آماده‌سازی است که چندین جلد آن در همایش رونمایی خواهد شد.

علی پور افزود: پاسخ به مطالبه‌های مقام معظم رهبری از دیگر اهداف همایش است که سعی شدن به‌تمامی مطالبات ایشان پرداخته شود.

 وی پاسخ به نیازهای آموزش‌وپرورش را از دیگر اهداف همایش عنوان کرد و ابراز داشت: قدردانی از علما و بزرگان نیز از دیگر اهداف همایش است و سعی شده به ایجاد تضارب آرا نیز پرداخته شود.

رئیس همایش نظریه علم اسلامی تأکید کرد: 100 مقاله به همایش رسیده است که از بین 65 مقاله موردقبول واقع‌شده که از این تعداد 50 مقاله در روز همایش ارائه خواهد شد.

وی افزود: علم دینی، بحث تربیت و علم دینی، کاربست علم دینی در تعلیم و تربیت از جمله‌ای موضوعات تخصصی که در این همایش موردبررسی و تحلیل قرار می‌گیرند.

علی پور به سخنرانان مراسم اشاره کرد و بیان داشت: سخنرانان افتتاحیه آیت‌الله اعرافی و حجت‌الاسلام احمد واعظی خواهند بود و علاوه بر این پیام آیت‌الله جوادی آملی در این همایش قرائت خواهد شد.
رئیس همایش نظریه علم اسلامی خاطرنشان کرد: این همایش پنجم اردیبهشت‌ماه در سالن همایش‌های غدیر برگزار خواهد شد.

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها