دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹
معاون وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی: بیش از دو میلیون و۱۰۰ هزار نفر عضو کانون های فرهنگی وهنری مساجد هستند
حجت الاسلام حبیب رضا ارزانی معاون وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی و رئیس ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد در همایش ائمه جماعات و مسئولان کانونهای فرهنگی هنری مساجد اظهارداشت: کانون های فرهنگی هنری مساجد در کشور امروز شجره طیبه ای تبدیل شده است که حدود ۲۶ سال از عمر آن می گذرد وتا پایان سال جاری ۲۵ هزار کانون فرهنگی وهنری در کشور در شهرها و روستایی خواهیم داشت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فوری،وی گفت: این کانون ها و اعضای آن ها از ابتدای سال جاری در سامانه سجای مسجد ثبت شدند و ۲۳ هزار واندی از اعضا ثبت کردند که تعداد کانون ها در این سامانه قابل مشاهده است.

ارزانی بیان کرد:‌ طبق آخرین آمار بیش از دو میلیون و۱۰۰ هزار نفر عضو کانون های فرهنگی وهنری مساجد هستند و۲۵ هزار نفر در این کانون ها فعالیت می کنند که هیچ یک از اعضا حتی یک ریال از ستاد دریافت نمی کنند کار در مساجد خالصانه و برای رضای خداست و ما از برخی فعالیت ها حمایت حداقلی داریم که درتقریبا در حد هیچ است.

وی با بیان اینکه برای ۱۴۱۴، افق خود را تعریف کردیم و قصد داریم تا از ابزار هنر در جهت اسلامی آن استفاده کنیم، افزود: به هنر متعالی و ارزشی که برای تعالی و زنده نگه داشتن ارزش های اسلامی و دینی است بها خواهیم داد و در این راستا سرود بچه های مسجد را در کشور اجرا کردیم ۴۰ هزار نفر همزمان با سالروز ورود امام راحل به کشور در کل کشور سرود را خواندند.

وی با تاکید براینکه در همه حوزه های هنری که در جهت کمک به تعالی انسان باشد حرکت می کنیم و به هنرمندان ارزشی و انقلابی بها خواهیم داد، گفت: قالب هنر ارزشمند است اما مهمتر این است که برای کدام محتوا استفاده شود در محتوای قرآن نهج البلاغه و صحیفه سجادیه است ۲۰ هزار نفر آموزش های لازم را فراگرفته اند.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور مساجد اظهارداشت: تا پایان شهریور ماه ۲۰ هزار نفر آموزش می بینند تا هنر در مسیر اسلامی آن استفاده شود.

وی خبرداد: با تفاهم نامه ای که با سازمان بهزیستی منعقد کردیم در آینده ۱۰۰ مهد کودک را در دل مسجد راه اندازی خواهیم کرد.

ارزانی ابرازداشت: به موضوع فضای مجازی به صورت ویژه ورود می کنیم زیرا همانگونه که آیت الله جوادی آملی فرمودند این فضای حقیقی است که بسیاری از آحاد جامعه در آن حضور دارند لذا باید برای آن تدبیری اندیشیده شود.

وی بیان کرد: موضوع شبکه داخلی و خارجی را هم دنبال می کنیم و در این راستا در سال جاری۱۰ کانون انتخاب شد وبه لبنان سفر داشتیم ارتباط برقرار شد و قصد داریم ارتباطات مردمی خود را با داخل و خارج از کشور گسترش دهیم.

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
آخرين عناوين
پربازديدها
پربحث ترین ها